Drewniane dla niemowląt

Każdy rodzic wybierając łóżeczko dla niemowlęcia myśli przede wszystkim o tym, żeby było bezpieczne oraz zdrowe.  Dlatego mama i tata kupują ostatecznie mebel, który daje pewność, że dziecko z niego nie wypadnie.

Wielu rodziców decyduje się na łóżeczka zrobione z drewna, bo jest to naturalny materiał. Poza tym drewniane mebelki dziecięce bardzo ładnie się prezentują. Dostępne są w różnych kolorach. Jeśli ktoś na przykład lubi styl rustykalny, a jednocześnie chce podkreślić niewinny charakter nowego mieszkańca pokoiku, może wybrać białe łóżeczko oraz szafki. Oczywiście powinny być pomalowane ekologicznymi lakierami, które są nieszkodliwe dla maleństwa. Bardzo często wybiera się dla noworodka łóżeczko z wyjmowanymi szczebelkami lub opuszczanym bokiem. Dzięki temu będzie ono odpowiednie dla dziecka przez dłuższy czas, bo kiedy podrośnie będzie mogło samo z niego wychodzić, jeśli tylko usunie się 3 szczebelki lub nawet cały bok. W związku z tym łóżeczko powinno mieć również odpowiednie wymiary. Chociaż noworodek nie potrzebuje zbyt dużego łóżka, to codziennie będzie miał w nim jednak coraz mniej miejsca. Dlatego warto, aby mieścił się w nim materacyk o wymiarach 120×60 cm.

Należy pamiętać o tym, żeby oprócz pionowych szczebelków łóżeczko nie posiadało poziomych elementów na bokach, bo kiedy dziecko będzie trochę większe może próbować się po nich wspinać. Jak radzić sobie natomiast w sytuacji, gdy maleństwu podczas snu wychodzą rączki lub nóżki pomiędzy szczebelkami? Można kupić specjalny ochraniacz, który łatwo można przywiązać do szczebelków. Natomiast niektórzy rodzice decydują się jednak na początku na inny rodzaj łóżeczka. Jest ono znacznie mniejsze i nadaje się rzeczywiście tylko dla maluchów, które właściwie cały czas leżą. Może to być rodzaj kołyski. Bujane łóżeczko pomaga szybciej uśpić dziecko. Szczególnie wygodne są pod tym względem kołyski elektryczne, chociaż ekologiczni rodzice na pewno wybiorą wersję drewnianą. Można też kupić mebelek, który przypomina kosz na długich nogach. Trzeba jednak liczyć się z tym, że po około 3 miesiącach konieczna będzie wymiana łóżeczka.