Duży kojec dla dziecka

Kiedy dziecko ma kilka miesięcy, zaczyna potrzebować coraz większej ilości miejsca, żeby ćwiczyć swoje umiejętności ruchowe. Do pewnego momentu może się jeszcze sprawdzać w tej roli łóżeczko turystyczne, jednak w końcu wielu rodziców decyduje się na zakup dużego kojca.

Korzystanie z kojca ma wiele zalet. Przede wszystkim rodzice mogą być spokojni o bezpieczeństwo dziecka, które zostaje odgrodzone od kanciastych mebli, gniazdek z prądem czy innych zagrażających mu przedmiotów. Nie trzeba go cały czas pilnować i można zrobić niezbędne rzeczy w domu, podczas gdy córeczka lub synek będzie się znajdować w bezpiecznej przestrzeni. W ramach dużego kojca dziecko ma sporo swobody, jeśli chodzi o możliwość poruszania się. Poza tym może ćwiczyć wstawanie przy jego ściankach. W ramach odgrodzonego miejsca przeznaczonego tylko dla malucha można urządzić bardzo miłe miejsce do zabawy. Wystarczy kolorowa mata lub koc oraz ulubione zabawki dziecka. Przyda się też jakaś książeczka. Oczywiście kojec można w każdej chwili złożyć i na przykład zabrać ze sobą na wakacje lub postawić go w ogrodzie.

Do wyboru mamy kojce drewniane oraz siatkowe. Wielu rodziców znacznie chętniej wybiera te pierwsze. Podobnie jak drewniane łóżeczka, mebelki i zabawki. Są bardzo ładne i naturalne. Bardzo dobrze sprawdzają się kojce, które składa się z ośmiu elementów. Jeden z nich to rodzaj małej furtki, którą zamyka się od zewnątrz. Dysponując takim kojcem można też zrobić z niego coś na kształt płotku, który będzie zasłaniał dostęp do schodów czy niebezpiecznych mebli. Siatkowe kojce są zwykle mniejsze od tych drewnianych, składających się z kilku części. To kolejna rzecz, która przemawia na korzyść kojca z drewna. Jednak warto pamiętać o tym, że oprócz licznych zalet korzystanie z kojca ma również pewne wady. Ponieważ jest to wygodne rozwiązanie niektórzy rodzice mają tendencję, żeby korzystać z niego zbyt często, przez co mają mniejszy kontakt z maluszkiem. Oczywiście może też zdarzyć się tak, że dziecko nie zaakceptuje przebywania w zamkniętej przestrzeni. Będzie to wówczas obwieszczało całemu światu płaczem.