Łóżko dla dziewczynki: księżniczka, kareta, z baldachimem

O ile w przypadku niemowląt łóżeczka dla dziewczynek i dla chłopców nie różnią się raczej od siebie, to jeśli chodzi o nieco starsze dzieci zwykle od razu można poznać czy w danym łóżku śpi córeczka czy synek. Różnią się kolorami i wzorami pościeli, narzuty, poduszek.

Bywa również tak, że całe łóżko ma jakiś specjalny wygląd. W przypadku urządzania pokoju dla dziewczynki można na przykład wybrać łóżko księżniczkę. Najczęściej oznacza to zakup mebla, który jest w przeważającej części różowy oraz ozdobiony wizerunkiem królewny Śnieżki, Kopciuszka na balu lub innej uroczej postaci bajkowej. Właściwie od razu do kosztu łóżka można doliczyć wyposażenie w postaci różowej pościeli i poduszek z falbankami. Czy jednak tego typu rzeczy są w dobrym guście? Czy powinno się urządzać pokój dziecka w taki sposób? Przecież ładniejsze są proste drewniane meble. Jednak najważniejsze jest to, żeby nasza pociecha czuła się dobrze i bezpiecznie w swoim pokoiku. Większość dziewczynek przechodzi przez okres fascynacji różem i królewnami, co w pewnym momencie po prostu mija.

Natomiast dopóki dziewczynka żyje w świecie bajek, wróżek i księżniczek z pewnością bardzo ucieszy się także z łóżka karety. Wchodzi się do niego po 2 lub 3 schodkach i przechodzi przez rodzaj specjalnych drzwiczek. Po bokach przytwierdzone są koła. Takie łóżko może mieć także coś w stylu daszku. Natomiast jeszcze inna opcja, godna małej księżniczki, to łóżko z baldachimem, który zwykle wykonany jest z przeźroczystego materiału. Kiedy ma być odsłonięty związuje się go ozdobnymi wstążeczkami. Bywa też dekorowany kokardkami, kwiatuszkami, motylkami itp. W takim łóżku nie tylko przyjemnie się śpi, ale można również urządzać w nim różne zabawy. Oczywiście, żeby kupić mebel w kształcie karety lub z baldachimem trzeba przeznaczyć na niego znacznie więcej pieniędzy niż na przykład na łóżeczko turystyczne. Nie każdy może sobie na to pozwolić. Wówczas można spróbować ozdobić pokój córeczki samodzielnie. Wystarczą dobre chęci, odrobina umiejętności w tym kierunku oraz oczywiście wysłuchanie porad i życzeń dziecka.