Turystyczne łóżeczka dwupoziomowe

Możliwość zapakowania łóżeczka dziecięcego do torby, to bardzo praktyczna sprawa. Dzięki temu można zabierać je ze sobą na wszelkiego rodzaju wyjazdy. Składane łóżeczko to świetne rozwiązanie dla rodzin, które lubią podróżować, kiedy tylko nadarza się okazja.

Często bywa tak, że w pokoju dziecinnym stoi wielofunkcyjne łóżeczko z przewijakiem, szufladą i szafkami, a to turystyczne zabiera się na wakacje. Natomiast właściwie łóżeczko turystyczne może też być używane jako stacjonarne, zwłaszcza jeśli jest dwupoziomowe. Oznacza to, że można zmieniać wysokość materaca w zależności od wieku dziecka. Przy wyższym położeniu wytrzymałość wynosi kilkanaście kilogramów. Natomiast przy niższym przynajmniej 20 kg. Jednak tego typu łóżeczko wymienia się zdecydowanie zanim dziecko będzie już takie duże. Jest to bowiem raczej rodzaj kojca – wysokie boki zrobione są z siateczki. Zresztą niektórzy rodzice korzystają z niego właśnie w taki sposób, w ciągu dnia. Kiedy dziecko jest już trochę większe może się dobrze bawić w takim łóżeczku, korzystając z bocznego wejścia, które w każdej chwili można zapiąć na zamek.

Łóżeczka turystyczne mają zwykle kółka, dzięki którym również po rozłożeniu łatwo można przemieszczać je z miejsca na miejsce. Oczywiście kiedy wybierze się już ostateczne ustawienie można zablokować kółka. Wszystko jest pomyślane i zrobione w taki sposób, aby każde dziecko było bezpieczne w takim łóżeczku. Jeśli korzysta się z niego w nocy, to kupuje się po prostu kołdrę, poduszkę oraz pościel dziecięcą. Natomiast jeżeli ma ono pełnić rolę kojca, to wystarczy dać do niego ulubione zabawki dziecka. Umieszczając swoją pociechę w takim łóżeczku-kojcu nie trzeba się martwić, że z niego wypadnie lub samo wyjdzie. Ważne jest również to, że wygląda ono bardzo estetycznie. Można wybrać dowolny kolor lub wersję paro-kolorową, tak żeby łóżeczko pasowało do pozostałych mebli i wystroju pokoju dziecięcego. Wielu rodziców decyduje się po prostu na najweselsza wersję. Niewątpliwą zaletą łóżeczek turystycznych jest stosunkowo niska cena.