Używane kołyski dla bliźniąt

Zakup łóżeczka dla bliźniąt wcale nie musi oznaczać dużego wydatku. Wystarczy poszukać czegoś używanego, ale oczywiście w nienagannym stanie. Biorąc pod uwagę, że przy dwójce dzieci potrzebnych jest więcej rzeczy, każda oszczędność to dobry pomysł.

Bujane łóżeczka dla dzieci mogą być z drewna, wikliny, materiału. Najprostsza i zarazem najbardziej klasyczna kołyska drewniana ma po prostu cztery ścianki, dół wyścielony materacem oraz płozy.  Obecnie zamiast zabudowanych boków wstawia się raczej szczebelki. Żeby w takiej kołysce mogło zmieścić się dwoje dzieci powinna mieć szerokość przynajmniej 55 cm. Ponieważ tego typu mebelki przeznaczone są dla całkiem małych dzieci, to wystarczająca będzie długość 90 cm. Możliwa jest także inna konstrukcja kołyski, gdzie buja się tylko część w której leżą dzieci. Powinna być przytwierdzona do dwóch stojaków, które mogą ewentualnie mieć kółka w celu łatwiejszego przemieszczania kołyski. Zazwyczaj kołyski dla bliźniąt robione są w ten sposób, że dzieci leżą koło siebie, ale możliwa jest też wersja z przegródką.

Bardzo ciekawie i przytulnie wyglądają kołyski wiklinowe – trochę jak duży, prostokątny kosz. Natomiast jeśli chodzi o kołyski z materiału i siateczki, to są one lepsze dla jednego dziecka niż dla bliźniąt, ze względu na ich mniejszą wytrzymałość. Bez względu na to czy kołyska używana jest tylko do wyciszenia dzieci, czy też stosuje się ją jako łóżeczko można poszukać używanego mebelka. Do ceny łóżeczka zawsze trzeba doliczyć jeszcze wyposażenie – materacyk, kołderkę, poduszkę, pościel, kocyk. Natomiast w przypadku zakupienia używanej kołyski w sumie wydatki te nie będą bardzo duże. Samą kołyskę można kupić już nawet za 100 zł. Gdzie w takim razie szukać używanych łóżeczek i mebli dla dzieci? Na pewno na allegro.pl i gumtree.pl, ale istnieje więcej serwisów, na których osoby mające już starsze dzieci wystawiają różne rzeczy, które nie są im już potrzebne. Zawsze można też porozmawiać na ten temat na jednym z forów o tematyce dziecięcej. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zamieścić również ogłoszenie oraz rozpowiedzieć pośród znajomych, że poszukuje się kołyski dla bliźniąt.