Z szufladą, komodą, przewijakiem

Wybór łóżeczka dziecięcego to wcale nie taka prosta sprawa. Przede wszystkim trzeba zdecydować się jaki rodzaj mebelka chcemy kupić. Czy ma to być klasyczne łóżeczko z wyjmowanymi szczebelkami, przenośny kojec turystyczny czy też może kołyska?

O tym jakie łóżeczko dziecięce zostanie ostatecznie wybrane decydują względy estetyczne, finansowe oraz praktyczne. Są osoby, które uważają iż najwygodniejszym rozwiązaniem jest wielofunkcyjny mebelek. Sprawdza się on szczególnie dobrze, jeśli w pokoiku dziecięcym jest niewiele miejsca. Łączy on w sobie łóżeczko, dużą szufladę oraz komodę na której przewija się malucha. Poza tym komoda to oczywiście szafka i szufladki. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania można mieć pod ręką wszystkie rzeczy potrzebne do przewinięcia i przebrania dziecka, co jest bardzo wygodne. Na dodatek zazwyczaj można samemu zadecydować po której stronie zamontować komodą z przewijaniem. Daje to szansę urządzenia wszystkie w możliwie najwygodniejszy sposób.

Łóżeczko ma szczebelki i najczęściej posiada trzy poziomy regulacji wysokości materaca. Dzięki temu, kiedy dziecko zaczyna samo się podnosić jest całkowicie bezpieczne i nie trzeba się bać, że wypadnie z łóżeczka. Znajdująca się pod nim szuflada ma kółka, dzięki którym bardzo łatwo się ja wysuwa, pomimo tego że jest dość spora. Posiada też pokrywę, więc nic się nie kurzy, nawet jeśli nie jest wykorzystywane przez dłuższy czas. Jest to bardzo dobre miejsce na dziecięcą pościel, kocyki czy zapas pieluszek. Z kolei w komodzie można zarówno układać ubranka w szufladach, jak i wieszać je na wieszaczkach. Tego typu wielofunkcyjne łóżeczka nie są wcale zbyt trudne w montażu. Robi się je zwykle z płyt meblowych, MDF i z drewna. Natomiast można też oczywiście kupić zestaw składający się z łóżeczka z szufladą oraz komody z przebijakiem. Zajmuje tylko trochę więcej, jest więc równie wygodny i praktyczny. Natomiast właściwie, jeśli w pokoiku jest wystarczająco dużo miejsca, nie jest to konieczne by łóżeczko było tuż obok przewijaka i szafki z ubrankami oraz akcesoriami do przewijania.