Cena łóżeczka z kompletnym wyposażeniem

Używane łóżeczko dziecięce można kupić już nawet za mniej niż 100 zł. Natomiast cena nowego zależy od materiału z jakiego jest zrobione i zastosowanych w nim rozwiązań. Należy przygotować się na wydatek pomiędzy 150 a 600 zł, chociaż są też oczywiście droższe meble.

Bez względu na to czy kupimy łóżeczko wielofunkcyjne czy najprostszą kołyskę, potrzebne będzie jeszcze odpowiednie wyposażenie bez którego nie da się ułożyć maleństwa do snu. Znaczna część łóżeczek, które znajdują się w sprzedaży nie posiada materaca i kupuje się go oddzielnie. W zależności od tego z czego będzie wykonany może kosztować od 50 do 650 zł. Co jeszcze składa się na wyposażenie łóżeczka dziecięcego? Warto położyć na materacu ceratkę. Dzięki temu w razie przemoczenia pieluchy materac pozostanie suchy. Taka ceratka kosztuje zaledwie kilak złotych. Na nią natomiast daje się prześcieradło z gumką. Prześcieradełko z frotki to wydatek rzędu 20-30 zł.

W łóżeczku noworodka powinno znajdować się jak najmniej rzeczy. W ten sposób zmniejsza się ryzyko przypadkowego przyduszenia się dziecka. W związku z tym odradza się nawet dawanie maluszkowi poduszki. Przykrywa się go za to kołderką lub kocykiem (30-50 zł). Niektóre dzieci wolą z kolei przytulne śpiworki lub rożki. Można je kupić za 50-150 zł. Poza tym przydatne mogą się okazać ochraniacze, które przywiązuje się do szczebelków łóżeczka. Tak ochraniacze kosztują kilkadziesiąt złotych. Natomiast kiedy dziecko będzie już większe niezbędna stanie się poduszka i kołdra oraz kilka kompletów pościeli. Kołdrę oraz poduszkę można kupić już poniżej 100 zł. Natomiast komplet pościeli kosztuje od 40 do 340 zł. Z czasem dziecko będzie też coraz mniej czasu spędzało w łóżeczku. Może to oznaczać konieczność zrobienia dodatkowych zakupów, bo przyda się wówczas mata edukacyjna lub duży kojec. W sumie więc wydatków jest sporo. Z drugiej strony zawsze warto porównać ceny w różnych miejscach oraz zastanowić się czy można ewentualnie kupić coś używanego. Poza tym jeśli tylko popyta się znajomych, którzy mają dzieci może się okazać, że chętnie pożycza nam różne rzeczy.